• MiGato

9 trików, jak uniknąć bana od Instagrama

Aktualizacja: 2 gru 2019

Boisz się, że Instagram zablokuje Ci konto? Świetnie Cię rozumiem. Wyobraź sobie tylko, że bez ostrzeżenia, ni z gruszki, ni z pietruszki, tracisz dostęp do swojego profilu – nie możesz się zalogować, straciłeś możliwość publikowania, pisania komentarzy czy „lajkowania” zdjęć. Brrr – każdy, kto buduje na Instagramie markę osobistą, pomyśli sobie „Koszmar!” Dlatego poniżej znajdziesz listę 9 rzeczy, o których należy pamiętać, żeby uniknąć bana. Koniecznie sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów.

Na grafice zdjęcie z aparatu polaroid. Zdjęcie przedstawia zabawkę. To figurka lego. Przedstawia rycerza, wikinga z mieczem i tarczą. Po lewej stronie tekst na kartce papieru: 9 trików jak obronić się przed banem od Instagrama. Na to uważaj! Boisz się, że Instagram zablokuje Ci konto? W tle pomięty papier.
Boisz się że Instagram zablokuje Twój profil? Broń się!

1. Robisz follow-unfollow? To bardzo niebezpieczna praktyka. Zdecyduj się, bo kto daje (follow) i odbiera, ten się w piekle poniewiera! Nie rozdawaj też obserwacji na lewo i na prawo. Limit to 60 na godzinę.

Uwaga! Jeśli wielokrotnie naruszasz tę zasadę, Twój limit może się zmniejszyć - nawet do 20 osób na godzinę.

2. Nie idź na łatwiznę. Zostawiasz komentarze ciągle o tej samej treści? Zmień coś. Jeśli chcesz zachęcić większą liczbę ludzi do odwiedzenia Twojego profilu, przygotuj formułkę z zaproszeniem, ale nie zapomnij, żeby oprócz niej pod każdym zdjęciem napisać też coś „od siebie”.

Protip: Uważaj na emoji! Nie przesadzaj z ikonkami, żeby nie wyjść na spam-bota.

Odnieś się do tego, co widzisz na konkretnym zdjęciu lub w jego opisie. Bo nie ma nic bardziej denerwującego niż masowy komentarz "Super fotka, wpadnij do mnie".

Uwaga! Limit komentarzy na Instagramie to 60 na godzinę.

Jeśli go przekroczysz, spodziewaj się bloka. W przypadku nowych użytkowników wynosi on o połowę mniej, bo tylko 30.


3. Nie rozdawaj zbyt wiele polubień w zbyt krótkim czasie. Nie chodzi o to, żeby zachować (instagramowe) serce dla tej jedynej (fotki), ale, do jasnej Anieli, nie pukaj – wybaczcie dwuznaczność - dwukrotnie każdego zdjęcia, które nawinie Ci się pod palec.

Protip: limit polubień na Instagramie to 60 na godzinę. W przypadku nowych użytkowników wynosi on tylko 30 "serduszek".

4. Zacierasz ślady? To nie Mission Impossible ani najnowszy film o Bondzie. Tak, Facebook i Google śledzą każdy Twój ruch (sorry, taki mamy klimat). Ale w niektórych wypadkach dobrze, jeśli sam zostawisz im trochę "okruszków". Daj się znaleźć - połącz konto na Instagramie z profilem na Facebooku - udowodnisz, że jesteś prawdziwą osobą, a nie anonimowym botem.


5. Nie bądź skromnisiem – napisz coś więcej o sobie w instagramowym BIO. Dodaj do BIO swój adres e-mail, a jeśli prowadzisz biznes - nawet numer telefonu. Dzięki temu dostarczysz Instagramowi dowodów, że jesteś prawdziwą osobą, a nie robotycznym trollem.


6. Publikuj. Tylko tyle i aż tyle. Kojarzysz spamerskie profile, które mają po 1-2 zdjęcia góra? No właśnie. Dlatego staraj się nie publikować zbyt rzadko. Nie wiesz, co publikować? Nie masz czasu na robienie idealnych insta-fotek? Skorzystaj z >>gotowych, profesjonalnych grafik<< na media społecznościowe, które pobierzesz zupełnie za darmo! Wystarczy, że zapiszesz się do newslettera MiGato. Chcesz więcej? Napisz do mnie.

Protip: Publikuj raz, a dobrze. Unikaj edytowania w nieskończoność opisu posta, który już puściłeś w świat.

Im bardziej regularnie wrzucasz do paszczy Instagrama nowe materiały, tym bardziej będzie Ci przychylny. Taka z niego cwana bestia. UWAGA! Nie przesadź w drugą stronę - staraj się nie publikować zbyt wielu zdjęć naraz.


7. Nie oznaczaj profili ludzi, którzy nie są Twoimi obserwującymi, pod postami innych instagramowiczów. Taka pokusa pojawia się często, gdy chcesz wziąć udział w konkursie lub rozdaniu. "Wygraj Iphone'a XYZ! Oznacz znajomych, którzy..." - brzmi znajomo? A widzisz. Jeśli groźba bana wisi nad Tobą jak miecz Damoklesa, lepiej zrezygnuj z takich rozdań.

Protip: Im mniej osób oznaczasz w komentarzu - nawet na swoim profilu - tym lepiej. 5 to dopuszczalne maksimum.

8. Powtarzasz się? Nikt nie lubi walenia młotkiem po głowie - a czym innym jest publikowanie wciąż tego samego zdjęcia, opisu czy relacji? Postaw na różnorodność. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie zanudzisz swoich obserwujących na śmierć. Dodatkowo zmniejszasz ryzyko, że IG weźmie Cię za bota. Ot, bonus.


9. Sprawdzaj. Unikaj zakazanych hashtagów. Jak sprawdzić, czy hashtag nadaje się do użytku? Dowiesz się tutaj: >>7 rzeczy, których NIGDY nie powinieneś robić na Instagramie!<< Może zdarzyć się tak, że zakazany stanie się hashtag, którego wcześniej używałeś regularnie. W takim wypadku najlepiej usunąć go spod wcześniejszych postów. Ale uwaga! Nie rób tego zbyt szybko, żeby IG... nie wziął Cię za bota.


A może ten artykuł przeczytałeś za późno? Jeśli dostałeś już bloka od Instagrama, zapisz się na >>newsletter MiGato<<, bo już wkrótce zdradzę Ci 5 sposobów, jak odblokować konto.


Próbowałeś któregoś z powyższych sposobów? A może masz pytanie dotyczące marketingu online? Chcesz dowiedzieć się, jak lepiej promować się w internecie? Zostaw komentarz pod tym postem albo napisz do mnie >>TUTAJ<< lub wyślij mi wiadomość na Instagramie @migatomedia lub na Facebooku.

Na białym biurku leży biała klawiatura do komputera, złoty długopis, zdjęcia z polaroida. Na zdjęciach dwie uśmiechnięte młode kobiety w okularach. Jedna kobieta korzystająća ze smartfona. Obok kartka papieru i tekst: Chcesz wiedzieć, jak promować się w internecie? Skutecznie budować swoją markę online? Chcesz dostawać profesjonalne grafiki za darmo? Zapisz się do newslettera Migato! Kliknij tutaj!

#migato #migatomedia #socialmedia #Instagram #mediaspołecznościowe #marketing

564 wyświetlenia2 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie