• MiGato

Jak napisać dobry tekst pod SEO

Witaj w kolejną #SEOśrodę! Prowadzisz bloga, ale nikt nie czyta Twoich tekstów? Piszesz artykuły eksperckie, którymi chcesz przyciągnąć klientów do swojego sklepu, ale ruch na Twojej stronie jest bliski zeru? Czytaj dalej i zobacz, jak napisać tekst pod SEO.

Zdjęcie z instaxa. Na zdjęciu młoda kobieta, blondynka, w białej męskiej koszuli. Kobieta pisze w notatniku. Tekst: Poradnik SEO copywriting. Jak napisać dobry tekst pod SEO. Ile słów kluczowych na stronę? www.migato.pl
Poradnik SEO copywritingu. Jak napisać dobry tekst SEO?

Przeczytaj też: "Jak zwiększyć ruch na stronie i w sklepie online"


SEO copywriting - zrób to sam!


Za każdym razem, kiedy robię audyt SEO, zauważam na stronach te same błędy. Ogromna część z nich dotyczy tekstów. Nie każdy lekkie pióro wyssał z mlekiem matki - jasna sprawa. Gorzej, jeśli płacisz za profesjonalny SEO copywriting, a w zamian dostajesz tekst, który przy SEO nawet nie stał.


Przeczytaj też: "Zrób to, żeby inni znaleźli Cię w Google"


Dlatego postanowiłam stworzyć dla Ciebie poradnik, jak robić to dobrze. Dzisiejszy artykuł to pierwsza porada z serii: Jak pisać teksty SEO.


W każdym z nich omówimy jedną rzecz, na którą powinniście zwracać uwagę, tworząc teksty pod kątem SEO. Gotowy? No to jedziemy!


Ile słów kluczowych na stronę


Minęły czasy, kiedy pisanie tekstów pod SEO polegało na upchaniu w nie nieskończonej liczby słów kluczowych. Czasy minęły, ale część copywriterów wciąż wypluwa z siebie na zamówienie bezsensowną SEO-papkę. Ty nie musisz popełniać tego błędu. Wystarczy, że będziesz pamiętał o jednej prostej zasadzie.

Zagęszczenie słów kluczowych w tekście powinno wynieść ok. 3 słowa kluczowe na każde 1000 znaków.

Przeczytaj też: "Jak dobierać słowa kluczowe"


Przykład: piszesz tekst o tym, jak spłukać się w wakacje. Przyjmijmy, że frazą kluczową będzie dla: "Jak tanio podróżować po Europie". W tekście liczącym 1000 znaków powinieneś użyć jej... Tak, zagadza się! 3 razy. I teraz uważaj:

Im coś wyżej na stronie, tym ważniejsze jest dla Google!

Gdzie zatem powinieneś umieścić słowa kluczowe? Im wyżej, tym lepiej. Frazę, na jaką chcesz optymalizować stronę, umieść w tytule i kolejnym nagłówku. Wtedy zadziała skutecznie i przyciągnie na Twoją stronę nowych Czytelników.


Gdzie jeszcze powinny znaleźć się frazy kluczowe, na które optymalizujesz stronę? O tym napiszę już wkrótce. Nie przegap kolejnych porad dotyczących SEO i zapisz się na >>newsletter MiGato<< Zgarniesz darmowe materiały i solidną dawkę wiedzy zupełnie za darmo.

Biała klawiatura do komputera, złoty długopis. Zdjęcia z instaxa. Na zdjęciach dwie uśmiechnięte kobiety. Tekst: Chcesz wiedzieć jak promować się w internecie, jak budować własną markę online, chcesz dostawać profesjonalne grafiki za darmo. Zapisz się do newslettera MiGato. Kliknij tutaj!126 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie