• MiGato

Jak stworzyć własną stronę na Facebooku. Instrukcja KROK PO KROKU dla absolutnie początkujących

Aktualizacja: 2 gru 2019

Masz super-produkt? Oferujesz najlepsze usługi pod słońcem? Daj się zobaczyć! Pokaż się światu i znajdź setki, a nawet tysiące nowych klientów. Wyjdź do ludzi - jak? Załóż fanpage na Facebooku. Czytaj dalej - poniżej znajdziesz dokładną instrukcję, jak założyć własną stronę na Facebooku. Krok po kroku. Gotowy? Zaczynamy!

Grafika kolorowa ilustrująca wpis na blogu. Dwa zdjęcia typu polaroid. Na zdjęciach ruda kobieta w kawiarni, uśmiechnięta i dwaj młodzi mężczyźni pracujący przed komputerem. Obok kawałek papieru przyklejony taśmą klejącą. Napis: Przyciągnij nowych klientów! Jak założyć własną stronę na Facebooku. Pokaż się światu! Reklamuj się na FB
Stwórz własny fanpage na Facebooku! To proste! Przeczytaj instrukcję i już dziś pokaż światu swoją markę!

Jak założyć fanpage na Facebooku? Potrzebujesz do tego konta na FB (i wolnych 5 minut :))


1. Zaloguj się na swój profil. W kolumnie po lewej stronie kliknij "Strony"


Na zdjęciu wycinek strony na Facebooku. Instrukcja, jak założyć fanpage na Facebooku
Wejdź w zakładkę "Strony" na Facebooku.

2. W prawym górnym rogu zobaczysz przycisk „Utwórz stronę”. Klik!


Zrzut ekranu. Na ekranie strona na Facebooku. Instrukcja, jak założyć stronę na Facebooku
Kliknij "Utwórz stronę"

3. Zaczyna robić się ciekawie. Prowadzisz firmę? Chcesz wypromować swoją markę? Kliknij "Rozpocznij" w okienku po lewej. Tworzysz fanpage dla społeczności lub osoby publicznej? Wybierz okienko po prawej. Klik!


Zrzut ekranu. Na ekranie strona Facebook. Instrukcja, jak założyć fanpage na Facebooku
Wybierz kategorię strony.

4. Załóżmy, że chcesz stworzyć fanpage firmy. Po kliknięciu "Rozpocznij" zobaczysz kolejne okienko. Możesz tu wpisać nazwę swojej strony i wybrać kategorię, która najlepiej pasuje do naszego biznesu. Gotowe? W takim razie klikamy "Kontynuuj".


PROTIP W polu "Kategoria" wpisz słowo, które najlepiej opisuje działalność Twojej firmy. Facebook sam podpowie Ci, co wpisać - wybierz pasującą kategorię z rozwijanej listy.

Zrzut ekranu, serwis Facebook. Tworzenie własnej strony, fanpage na Facebooku.
Stwórz nazwę swojej strony.

5. Czas na uzupełnić layout graficzny Twojej strony!

Potrzebujesz grafik na media społecznościowe lub bloga? Tutaj znajdziesz >>BEZPŁATNE, gotowe szablony<<

Tutaj możesz wgrać zdjęcie profilowe Twojej strony. Nie masz jeszcze zdjęcia profilowego? Spokojnie. Możesz pominąć ten krok i uzupełnić je później.


Na zdjęciu rzut ekranu na serwisie społecznościowym Facebook. Instrukcja, jak założyć stronę na Facebooku
Nadaj charakter swojej stronie - dodaj zdjęcie profilowe.

PROTIP Pamiętaj! Twoje zdjęcie profilowe będzie wyświetlać się w okrągłej ramce. Przygotuj je tak, by żaden ważny element grafiki nie został obcięty.

6. W kolejnym kroku możesz dodać zdjęcie w tle, które wyświetli się u góry Twojej strony na Facebooku. Tak jak wcześniej, ten krok też możesz pominąć i wgrać cover photo później.


Na zdjęciu screen, zrzut ekranu, przedstawiający stronę na facebooku. Instrukcja, jak założyć stronę na Facebooku
Dodaj zdjęcie w tle, które wyświetli się na Twojej stronie na Facebooku. Pamiętaj o odpowiednich wymiarach.

7. Mamy to! Strona jest już gotowa!


Na zdjęciu zrzut ekranu strony na Facebooku. Strona Zabawki dla kotów. Tutorial jak założyć fanpage na Facebooku.
Strona już gotowa - ale to nie koniec!

Podoba Ci się zdjęcie w tle? Na pewno zaskoczy Cię informacja, że zrobienie go zajęło mi równo 3 minuty. Nieźle, prawda? Chcesz wiedzieć, jak zrobić zdjęcie w tle na Facebooka? Nauczę Cię tego już niedługo!


Zapisz się na >>newsletter MiGato<<, żeby dostawać powiadomienia o najnowszych tutorialach!

Ale, ale! To nie wszystko! Chcesz mieć profesjonalną stronę na Facebooku? To jeszcze trochę roboty przed Tobą. Kliknij w "Utwórz nazwę użytkownika strony".


PROTIP Dodałeś zdjęcie w tle, a ono jak na złość się nie wyświetla? Kliknij na przycisk „Dodaj materiał w tle”, który pojawi się w lewym górnym rogu pola cover photo. Twoje zdjęcie będzie już na Facebooku. Wystarczy je wybrać i gotowe.

8. Wyświetli się okienko, w którym możesz wpisać swoją unikalną nazwę strony. Dzięki użytkownikom Facebooka będzie łatwiej ją wyszukać. Jeśli wybrana przez Ciebie nazwa jest dostępna i prawidłowa, Facebook poinformuje Cię o tym zielonym „ptaszkiem”. Teraz wystarczy zatwierdzić zmianę i przejść do kolejnego kroku.


Na zdjęciu screen z Facebooka. Strona Zabawki dla kotów. Instrukcja jak założyć stronę na Facebooku krok po kroku.
Stwórz unikalną nazwę użytkownika dla swojej strony.

9. Czas powiedzieć coś więcej o naszej stronie! W kolumnie po lewej rozwiń listę opcji, klikając w przycisk „Zobacz więcej”.


Na zdjęciu zrzut ekranu. Fragment widoku serwisu Facebook. Instrukcja, jak założyć własny fanpage na Facebooku.
Napisz coś więcej o swojej nowej stronie.

10. Klikamy w „Informacje


Screen z serwisu Facebook. Strona dla kotów. Instrukcja, jak założyć własny fanpage na Facebooku.
Uzupełnij informacje o stronie.

11. Teraz możesz uzupełnić informacje o swojej stronie. Zanim to jednak zrobisz kliknij w niebieski przycisk "Dodaj przycisk"


Screen ze strony na Facebooku.  Instrukcja, jak założyć własny fanpage na Facebooku krok po kroku.
Zadbaj o wezwanie do działania!

12. Teraz możesz zdecydować, do czego wykorzystasz przycisk widoczny pod Twoim zdjęciem w tle. W tym przypadku wybieramy: "Wyślij wiadomość", żeby zachęcić internautów do skontaktowania się z nami na Messengerze.


PROTIP Masz stronę internetową? Kliknij "skontaktuj się z nami" i przekieruj ruch do swojego sklepu.

Zrzut ekranu, Facebooka.  Instrukcja, jak założyć własną stronę na Facebooku.
Dodaj przycisk CTA. Zadbaj o to, żeby Twoi klienci mieli z Tobą kontakt.

13. Wybierz opcję „Messenger” i kliknij „Zakończ”


Zachęć internautów do kontaktu z Tobą.

14. Teraz czas uzupełnić resztę informacji. Wprowadź numer telefonu, e-mail i adres swojej strony internetowej, żeby potencjalni klienci mogli się z Tobą skontaktować. Jeśli chcesz, możesz uzupełnić również inne informacje, widoczne w sekcji "Więcej informacji". Nam w tym przypadku wystarczą podstawowe dane, ale pójdziemy o krok dalej. Kliknij w okno po prawej "Nasza historia", żeby stworzyć notatkę, w której opowiesz więcej o tym, czym się zajmujesz.


Zrzut ekranu na Facebooku. Historia strony na Facebooku.  Instrukcja, jak założyć własny fanpage na Facebooku.
Napisz, czym się zajmujesz.

15. Klikając w puste pole na górze, możesz dodać grafikę, którą zilustrujesz swoją notatkę informacyjną. My ponownie wykorzystamy tutaj nasze zdjęcie w tle. Niżej uzupełnij tytuł i napisz krótki tekst, w którym zachęcisz internautów do pozostania na Twojej stronie.


Notatka na stronie na Facebooku. Zabawki, które zmienią życie Twojego kota!  Instrukcja, jak założyć własny fanpage na Facebooku.
Dodaj notatkę o sobie na stronie.

16. Uff! Przed nami jeszcze kilka prostych, ale przydatnych kroków. Zostań z nami i czytaj dalej – dowiesz się, jak zrobić porządek na swojej nowej stronie na Facebooku i jakie opcje odznaczyć w ustawieniach, żeby żaden niepożądany gość nie publikował na Twojej stronie!


Gotowy? Super! Wróć na główną stronę swojego fanpage’a. Zobaczysz tam, że każda zmiana na Twojej stronie (wybranie zdjęcia profilowego, zdjęcia w tle, czy przycisku funkcyjnego pod cover photo) jest tam widoczna w formie posta. Możesz łatwo je ukryć. Kliknij w trzy kropki w prawym górnym rogu posta i wybierz opcję „Ukryj na osi czasu


 Instrukcja, jak założyć własny fanpage na Facebooku.
Ukryj niepotrzebne informacje na swojej stronie.

17. Zanim napiszesz pierwszego posta i zdobędziesz nowych klientów, zabezpiecz swoją stronę przed niechcianym spamem. Na górze strony, na szarym pasku, w prawym rogu znajdź „Ustawienia” i kliknij.


 Instrukcja, jak założyć własny fanpage na Facebooku.
Zabezpiecz się przed spamem.

18. W tym panelu możesz zatrzymać się na dłużej. To tutaj m.in. przyznasz role na swojej stronie. Na razie jednak znajdź opcję "posty gości". Domyślnie Facebook ustawia tam opcję "Każdy może publikować na stronie". Brzmi jak recepta na niezły chaos, prawda? Nic się nie martw. Kliknij "edytuj".


 Instrukcja, jak założyć własny fanpage na Facebooku.  Tutorial z marketingu online.
Ustal, kto może publikować na Twojej stronie.

19. Teraz już tylko wystarczy wybrać opcję "Zablokuj możliwość zamieszczania postów na stronie przez inne osoby" i zapisz zmiany.


 Instrukcja, jak założyć własny fanpage na Facebooku.
Dostosuj ustawienia swojego fanpage'a.

No i jak, gotowe? Gratulacje! Teraz masz już własny fanpage na Facebooku! Czas na pierwszy post.


Co publikować na Facebooku, żeby przyciągnąć nowych obserwujących, a jakich wpisów za wszelką cenę unikać?

Jak skorzystać na forach, jakie niektórym rodzajom postów daje algorytm Facebooka? Odpowiedzi na te pytania już niedługo w kolejnym poście.


Zapisz się na >>newsletter MiGato<<, żeby dostawać powiadomienia o najnowszych poradach i darmowych materiałach reklamowych dla Ciebie i Twojej firmy!
Na białym biurku leży biała klawiatura do komputera, złoty długopis, zdjęcia z polaroida. Na zdjęciach dwie uśmiechnięte młode kobiety w okularach. Jedna kobieta korzystająća ze smartfona. Obok kartka papieru i tekst: Chcesz wiedzieć, jak promować się w internecie? Skutecznie budować swoją markę online? Chcesz dostawać profesjonalne grafiki za darmo? Zapisz się do newslettera Migato! Kliknij tutaj!

#migato #migatomedia #mediaspołecznościowe #Facebook #marketing

95 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie