• MiGato

Limity na Instagramie

Aktualizacja: lut 15

Jeśli nie chcesz, żeby Instagram wziął Cię za spambota i zablokował Ci konto, lepiej poznaj te limity.

Grafika do tekstu Aktualne limity na instagramie. Uniknij blokady konta. Instagram zablokował mi konto co robić.

Przeczytaj też: 9 trików, jak uniknąć bana od Instagrama


  • 60 komentarzy na godzinę. Uwaga! Jeśli jesteś nowy na Instagramie (masz konto mniej niż +/- 3 miesiące), Twój limit jest o połowę mniejszy i wynosi tylko 30 komentarzy! Limit zbiorczy na dzień to natomiast tylko 180-200. Co może wpłynąć na jego obniżenie? Komentowanie za pomocą samych ikonek albo z wykorzystaniem ciągle tych samych formułek.

  • 60 polubień na godzinę. W przypadku nowych użytkowników wynosi on tylko 30 "serduszek". Zbiorczy limit "lajków" na dzień jest niższy. Najbezpieczniej ograniczyć się do 700 dziennie.

  • 60 wiadomości prywatnych na godzinę. Bezpieczny zbiorczy limit dzienny mieści się w przedziale 50-80 nowych konwersacji.


Przeczytaj też: Jak odblokować konto na Instagramie. Uratuj się na 5 sposobów


  • Oznaczenia w komentarzu. Tutaj mniej znaczy lepiej - maksymalnie 5 oznaczeń na komentarz.

  • Możesz wykorzystać 30 hashtagów na post.

  • ... i tylko 10 hashtagów (wpisywanych z tzw. "palca", czyli bez stosowania naklejek IG) na Insta Story.

  • Follow-unfollow - według większości źródeł limit wynosi 200 na dzień. Bezpiecznie będzie jednak zacząć od 10 na godzinę i, na przestrzeni kilku dni, systematycznie zwiększać tę liczbę aż do 40. Jeśli jednak Twój profil jest zweryfikowany i może pochwalić się duża społecznością, limity są znacznie wyższe - od 350 do nawet 500 dziennie.


Zobacz też: Tego NIGDY nie rób na Instagramie. 7 najczęstszych błędów Instagramerów i zasuskrybuj kanał Migato na YouTubie


Uwaga! Istnieje również zbiorczy limit follow na miesiąc. Według większości źródeł ma on wynosić ok. 6000.

Znałeś te limity? Napisz w komentarzu!

Pamiętaj! Zapisz się do newslettera MiGato, żeby dostawać paczki profesjonalnych grafik, które wykorzystasz na swoich profilach w mediach społecznościowych, blogach i stronach. Nie zapłacisz za to ani złotówki! Brzmi jak fajny prezent, prawda?


Dołącz do społeczności MiGato! Zaobserwuj mnie na >>Instagramie<< i >>Facebooku<<

Masz jakieś pytanie dotyczące marketingu online? Zadaj je w komentarzu! Chętnie Ci pomogę!

Biała klawiatura. Złoty długopis. Zdjęcia polaroid, a na nich dwie uśmiechnięte młode kobiety. Tekst na kartce w kratkę: Chcesz wiedzieć, jak promować się w internecie. Jak skutecznie budować swoją markę online. Chcesz dostawać profesjonalne grafiki za darmo? Zapisz się do newslettera Migato! Kliknij tutaj!

1,717 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie