• MiGato

Święty Graal SEO - czym jest i jak możesz go zdobyć

To już drugi wpis z cyklu #SEOśroda, który powstał na Waszą specjalną prośbę. Masz własną stronę internetową? Bloga? Sklep online? Koniecznie przeczytaj!

Pomarańczowy pomięty papier do pakowania. Przyklejone taśmą klejącą zdjęcie typu polaroid. Na zdjęciu kolorowe kłódki z napisami przypięte do płotu. Kawałek kartki w kratkę. Tekst na stronie: Seo środa #seośroda Ratunku! Nikt nie linkuje do Twojej strony! Bądź wyżej w Google. Www.migato.pl
Twoja strona jest nisko w Google? A jaki ma Page Rank?

W zeszłym tygodniu dowiedziałeś się, jak sprawdzić liczbę podstron swojej witryny, które zindeksowały roboty Google. Wiesz już też, jak "zaprosić" roboty na swoją stronę. Jeśli nie czytałeś poprzedniego artykułu z cyklu #SEOśroda, szybko nadrabiaj zaległości - bo warto! Kliknij >>tutaj<< i zobacz, od czego zacząć.


A teraz, bez zbędnych wstępów, jedziemy z tym koksem - Twoja strona jest nisko w Google? A wiesz, jaki ma Page Rank? Więcej - wiesz jaki Page Rank mają strony, które... linkują do Twojej? Nie? To najwyższy czas się nad tym zastanowić :) Czytaj dalej!


Każda strona ma dla Google jakąś moc. Niektóre naprawdę mają TĘ MOC (pozdrawiam wszystkich fanów Elsy), inne... Cóż, najlepiej opisze to gif poniżej:

Page Rank to nic innego, jak, mówiąc po ludzku, "moc" strony.

Im strona bardziej zaufana, tym jest on wyższy.

Mówiąc jeszcze jaśniej - Page Rank BBC.com będzie wyższy niż bloga, na którym nastoletnia Marysia, w przerwach między pracą domową a scrollowaniem YouTube'a, pisze fanfic "Zmierzchu".


No dobrze, a co właściwie daje Ci informacja, że inna strona ma wyższy Page Rank? Już mówię: Page Rank, to coś, czym można się dzielić.


Link ze strony o wysokim Page Ranku, prowadzący do Twojej strony www, przekazuje jej pewien procent swojej mocy i równocześnie ciągnie ją za sobą w górę w wyszukiwarce Google.


Ta wiadomość powinna zmotywować Cię do pozyskania linków ze strony o dużej "mocy". Jak pozyskiwać linki? O tym dowiesz się w kolejnym artykule z cyklu #SEOśroda, więc już teraz zapisz się na >>newsletter MiGato<<, żeby nie przegapić następnej SEO-porady!


Jak sprawdzić Page Rank strony? Kiedyś pokazywał Ci to wskaźnik na pasku Google Toolbar. Teraz został on ukryty, ale - pamiętaj! - sam Page Rank ma wciąż ogromne znaczenie!

Zabiegaj o to, żeby linki do Twojego bloga czy sklepu online znalazły się na zaufanych stronach.

Odsyłaj do siebie na forach, pisz wartościowe teksty, do których będą linkować inne strony i buduj swoją markę eksperta. Zadbaj o to, żeby Twoja strona prezentowała się profesjonalnie. Przyciągnij ludzi do siebie merytoryczną treścią i estetycznymi grafikami.

Profesjonalne grafiki i zdjęcia na swoją stronę i media społecznościowe pobierzesz na MiGato - za darmo.

Wystarczy, że zapiszesz się do newslettera, a uzyskasz dostęp do wszystkich materiałów, które dla Ciebie przygotowałam - a jest ich już kilkadziesiąt! Znajdziesz je w zakładce "Do pobrania" na pasku u góry strony. Śmiało! Klikaj i korzystaj, bo naprawdę warto!


Tymczasem cierpliwie buduj swój Page Rank. Być może kiedyś zdobędziesz nawet Page-Rankowy święty Graal SEOwców - linka z samej Wikipedii. Trzymam kciuki! ;) A teraz zadanie dla Ciebie na kolejny tydzień: postaraj się, żeby link do publikowanych przez Ciebie tekstów pojawił się na innej stronie. Do dzieła!


A jeśli spodobał Ci się ten tekst... Podlinkuj go u siebie - będzie mi bardzo miło :) Do następnej #SEOśrody!

Biała klawiatura do komputera. Złoty długopis. Zdjęcia z aparatu polaroid. Na zdjęciach młode uśmiechnięte kobiety. Tekst na kartce papieru: Chcesz wiedzieć, jak promować się w internecie? Jak budować swoją markę online? Chcesz dostawać profesjonalne grafiki za darmo? Zapisz się do newslettera MiGato! Kliknij tutaj!
74 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie